Champions Hockey League (röviden CHL) egy európai jégkorongbajnokság, amit 2013-ban alapított a Nemzetközi Jégkorongszövetség. A bajnokságban 13 európai ligából összesen 32 csapat mérkőzik meg. A szervezet székhelye a svájci Zugban van.

Magyarországot eddig egyedül az osztrák ICE Hockey League-ben játszó Fehérvár AV19 képviselte a 2022–23-as bajnokságban, ahol a csoportjában 3. helyen végzett.

A Jégkorong Bajnokok Ligája egy európai jégkorongtorna, amelyben a kontinens legjobb csapatai vesznek részt. A tornát 2014-ben alapították, és azóta az európai klubhoki egyik legfontosabb versenyévé vált.

A Jégkorong Bajnokok Ligájában 24 csapat vesz részt, amelyeket 16 csoportra osztanak. A csoportok győztesei továbbjutnak a rájátszásba, amely két mérkőzésből álló párharcokból áll. A rájátszás győztese a Jégkorong Bajnokok Ligája bajnoka lesz.

A Jégkorong Bajnokok Ligája mérkőzéseket az egész kontinensen játsszák, a csoportok győzteseit pedig a legjobb csapatok otthoni pályáin rendezik. A torna döntőjét a zürichi Hallenstadionban rendezik.

A Jégkorong Bajnokok Ligája egy nagy presztízsű torna, amely a legjobb európai jégkorongcsapatokat vonzza. A torna a klubhoki legmagasabb szintje, és mindig izgalmas és szórakoztató.