ITF M15 Las Palmas

**ITF M15 Las Palmas**

A Las Palmasi ITF M15 teniszverseny egy professzionális férfi tenisztorna, amely a Nemzetközi Tenisz Szövetség (ITF) Men's World Tennis Tour része. Ezt a tornát Spanyolország Las Palmas városában rendezik meg kemény pályán.

**Formátum**

Az ITF M15 Las Palmas egy egyéni kieséses torna, 32 fős főtáblával és 16 párosból álló táblával. A torna mérkőzései két nyert szettig tartanak, a harmadik szett helyett döntő rövidítéssel.

**Jutalmazás**

A győztes 15 ponttal gazdagítja az ITF világranglistán elfoglalt helyezését, és pénzdíjat is kap. A döntős 8 pontot, az elődöntősök 4 pontot, a negyeddöntősök 2 pontot kapnak.

**Történelem**

Az ITF M15 Las Palmas tornát először 2022-ben rendezték meg. A torna első győztese a spanyol Alejandro Davidovich Fokina volt.

**Nevezés**

Az ITF M15 Las Palmas tornára a játékosok az ITF online platformján keresztül nevezhetnek be. A nevezési határidő általában a torna kezdete előtti néhány héttel van.

**Helyszín**

Az ITF M15 Las Palmas tornát a Real Club de Tenis Las Palmas teniszklubban rendezik meg, amely a város központjában található. A klub több teniszpályával, edzőlétesítményekkel és étteremmel rendelkezik.