South Africa NVL Women

**Dél-afrikai NVL Női**

A Dél-afrikai Nemzeti Labdarúgó Liga (NVL) női versenyét a Dél-afrikai Labdarúgó-szövetség szervezi, és ez Dél-Afrika legmagasabb szintű női röplabda versenye. A liga 2004-ben alakult, és nyolc csapatból áll, amelyek az ország különböző régióiból származnak.

A szezon rendszerint szeptemberben kezdődik, és márciusban ér véget. A csapatok körmérkőzéses rendszerben játszanak, és a szezon végén a rájátszásba jutnak a legjobb négy csapat. A rájátszást egyenes kieséses rendszerben játsszák, és a győztes csapatot Dél-afrikai NVL női bajnoknak koronázzák.

A Dél-afrikai NVL Női versenyének aktuális bajnoka a Tshwane University of Technology (TUT). A TUT 2019-ben nyerte meg a bajnokságot, miután a döntőben legyőzte az University of Pretoria (UP) csapatát.

A Dél-afrikai NVL női versenyén több figyelemre méltó játékos is szerepelt, többek között:

* Boitumelo Botha
* Christine van Niekerk
* Precious John
* Nomvula Mokhashi
* Bridget Baker

A Dél-afrikai NVL női verseny a dél-afrikai női röplabda fejlődésének fontos platformja. A liga lehetőséget biztosít a tehetséges játékosoknak arra, hogy bemutassák képességeiket, és felhívják magukra a nemzetközi klubok figyelmét.