BDO World Trophy 2019

A BDO World Trophy 2019 január 19-27. között került megrendezésre a Kingsway Leisure Centre-ben, Widnes-ben, Angliában. A férfiak és nők is 24 résztvevővel szerepeltek, a torna döntőjét a férfiaknál Jim Williams, a nőknél Mikuru Suzuki nyerte.

A férfiaknál a világelső Glen Durrant az első fordulóban 6-0-ra legyőzte Dave Chidzoyt, majd a második fordulóban Arron Monk ellen 6-3-ra, a negyeddöntőben Wesley Harms ellen pedig 6-4-re győzött, azonban az elődöntőben 6-2-re kikapott Jim Williamstől. A másik ágon Mark McGeeney a második fordulóban 6-0-ra verte a címvédőt, Scott Waitest, a negyeddöntőben pedig 6-2-re Luke Woodhouse-t, az elődöntőben azonban ő is Williams ellen 6-2-re maradt alul.

A nőknél a világelső Lisa Ashton az első fordulóban 3-0-ra nyert a címvédő Deta Hedman ellen, majd a második fordulóban Corrine Hammond ellen 3-1-re, a negyeddöntőben Aileen deGraaf ellen pedig 3-0-ra győzött, azonban az elődöntőben 3-2-re vereséget szenvedett Mikuru Suzukitól. A másik ágon Lorraine Winstanley 3-0-ra győzte le a második fordulóban Tricia Wright-ot, a negyeddöntőben pedig 3-2-re Anastassija Dobromyslovát, azonban az elődöntőben ő is Suzuki ellen 3-1-re kapott ki.

A férfi döntőt Jim Williams és Glen Durrant játszotta. Williams az első szettben 3-1-re vezetett, de Durrant kiegyenlített 3-3-ra. A következő két szettet Williams nyerte 3-1-re és 3-0-ra, így 6-4-re megnyerte a döntőt. A női döntőt Mikuru Suzuki és Lisa Ashton játszotta. Az első szettet Suzuki nyerte 3-0-ra, a másodikat és a harmadikat Ashton 3-1-re és 3-2-re, így Suzuki 4-2-re megnyerte a döntőt.

A férfiaknál a legmagasabb kiszálló Glenn Durrant volt 170-nel, a nőknél pedig Lorraine Winstanley 121-gyel. A férfiaknál a legjobb átlagot Glen Durrant érte el 104,35-tel, a nőknél pedig Deta Hedman 88,40-nel.