A ciprusi labdarúgókupa vagy ciprusi kupa (hivatalos nevén, görög: Κύπελλο Κύπρου, magyar átírásban: Kupello Kúpru) a legrangosabb nemzeti labdarúgókupa Cipruson, amelyet először 1935-ben rendeztek meg. A legsikeresebb klub az APÓEL, amely eddig 20 alkalommal hódította el a trófeát.

A ciprusi kupa az ország második legrangosabb labdarúgó versenykiírása, a ciprusi bajnokság után. A kupa győztese jogán Ciprus csapatot indíthat az Európa ligában.

A Ciprusi Kupa egy barátságos labdarúgó-torna, amelyet Cipruson rendeznek minden nyáron. A tornát 1997-ben alapították, és azóta az ország egyik legnépszerűbb eseményévé vált.

A Ciprusi Kupán általában hat csapat vesz részt, többek között a ciprusi bajnoki címvédő, a ciprusi kupagyőztes és négy meghívott külföldi csapat. A torna általában egyhetes, és a mérkőzéseket a nicosiai GSP Stadionban és a limassoli Tsirion Stadionban játsszák.

A Ciprusi Kupa egy jó lehetőség a ciprusi csapatok számára, hogy felkészüljenek az új szezonra, és felmérjék magukat a külföldi ellenzékkel szemben. A torna az ország legjobb labdarúgói számára is lehetőséget biztosít arra, hogy bemutassák tehetségüket a nemzetközi közönség előtt.

Az eddigi legsikeresebb csapat a torna történetében az APOEL FC, amely négyszer nyerte meg a kupát. Az Omónia Nicosia háromszor nyerte meg a kupát, míg az Anórthoszisz Ammohósztu két győzelemmel rendelkezik.

A Ciprusi Kupa egy izgalmas és versenyképes torna, amely minden évben nagy érdeklődéssel várható. Ez egy nagyszerű lehetőség a ciprusi futball rajongói számára, hogy lássák kedvenc csapataikat akcióban, és szórakozzanak a világ legjobb csapataival.