ITF Great Britain F5

**ITF Great Britain F5**

**A brit Nagy-Britannia F5 ITF-tenisztorna** egy profi tenisztorna, amelyet Nagy-Britanniában rendeznek. Ez egy férfi ITF World Tennis Tour rendezvény, amely a teniszpálya harmadik szintje. A tornán 32 egyéni és 16 páros játékos vesz részt. Az eseményt a Nemzetközi Tenisz Szövetség (ITF) hagyta jóvá.

**Helyszín**
A torna számos helyszínen zajlott Nagy-Britanniában, többek között:

* Nottingham Tennis Centre, Nottingham
* The Shrewsbury Club, Shrewsbury
* Gosling Sports Park, Welwyn Garden City

**Díjazás**
A torna teljes pénzdíjazása 25 000 dollár, az egyéni győztes 3 600 dollárt, a páros győztes pedig 1 800 dollárt kap.

**Történész**
Az ITF Nagy-Britannia F5 tornát először 2016-ban rendezték meg. Aleksandre Metreveli grúz játékos nyerte meg az első esemény egyéni címét, míg a páros címet Lewis Burton és George von Massow brit játékosok szerezték meg.

**Jelentős győztesek**
Az ITF Great Britain F5 tornán az évek során számos figyelemre méltó játékos vett részt, többek között:

* Aleksandre Metreveli
* Daniel Evans
* Cameron Norrie
* Kyle Edmund

**Fontos események**
Az ITF Nagy-Britannia F5 torna fontos esemény a brit tenisz naptárában. Ez lehetőséget biztosít a feltörekvő játékosoknak, hogy versenyezzenek a tapasztaltabb ellenfelekkel, és magasabb szintű versenyekre készüljenek fel. A torna segített a brit teniszezők következő generációjának fejlesztésében, és számos játékosnak adott lehetőséget arra, hogy szerepeljen a nemzetközi színpadon.