WTA Bad Homburg - női páros

WTA Bad Homburg - Női páros

A WTA Bad Homburg egy női tenisztorna, amelyet Németországban, Bad Homburgban, a Grass Court gasztro- és teniszklub pályáin rendeznek. A torna 2021-ben került először megrendezésre, és a WTA 250 tornák közé tartozik. A tornagyőztes páros 280 ranglistapontot és 23 523 dollárt kap. A tornagyőztesek mellett az elődöntős és negyeddöntős párosok is jutalomban részesülnek.

A torna mérkőzéseit füves pályán játsszák, és egyetlen kieséses rendszerben zajlanak. A torna 16 páros részvételével zajlik, amelyek között 4 páros kiemeltként indul. A torna első fordulójában 8 páros játszik, a második fordulóban pedig a 8 kiemelt páros csatlakozik a győztesekhez. A negyeddöntőkben a 8 győztes páros játszik, majd az elődöntőkben a 4 győztes páros játszik. A torna döntőjében a 2 győztes páros játszik a tornagyőzelemért.

A torna győztese a WTA Bad Homburg - Női páros trófeát kapja. A trófea egy ezüst serleg, amelyen a torna neve és az azt megnyerő párosok nevei szerepelnek. A trófeát minden évben az előző év győztese adja át az új győzteseknek.