ITF M15 L'Aquila

**ITF M15 L'Aquila**

A Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) által szervezett ITF M15 L'Aquila egy profi tenisztorna férfi játékosok számára. A torna a Nemzetközi Teniszpályán kerül megrendezésre L'Aquilában, Olaszországban.

**Versenyformátum**

A torna egyszemélyes kieséses formátumban zajlik 32 fős főtáblával és 16 fős selejtezővel. A döntőt három nyert szettig játsszák, míg az összes többi mérkőzést két nyert szettig.

**Díjazás**

A torna összdíjazása 15 000 USD. A győztes 2250 USD-t és 10 ATP-pontot kap, míg a döntős 1275 USD-t és 6 ATP-pontot kap.

**Résztvevők**

A tornán a világ minden tájáról érkező hivatásos férfi teniszezők vesznek részt. A résztvevők között vannak rangsorolt ​​játékosok, feltörekvő tehetségek és helyi sztárok.

**Történelem**

Az ITF M15 L'Aquila tornát először 2021-ben rendezték meg. A torna célja, hogy lehetőséget biztosítson a férfi teniszezőknek, hogy javítsák rangsorukat és nemzetközi tapasztalatot szerezzenek.