Finn Kupa

Links
Wikipedia (hu)

Wikipedia - Finn labdarúgókupa

A finn labdarúgókupa vagy finn kupa (hivatalos nevén, finnül: Suomen Cup) a legrangosabb nemzeti labdarúgókupa Finnországban, amelyet először 1955-ben rendeztek meg. A legsikeresebb klub az FC Haka, amely eddig 12 alkalommal hódította el a trófeát.

A finn kupa az ország második legrangosabb labdarúgó versenykiírása, a finn bajnokság után. A kupa győztese jogán Finnország csapatot indíthat az Európa-ligában. A kupa versenykiírását a Finn labdarúgó-szövetség végzi.

A Finn Kupa egy rangos labdarúgó-versenyrendszer Finnországban, amelyet a Finn Labdarúgó-szövetség szervez. A verseny első kiírására 1955-ben került sor. A tornát évente rendezik meg, és a finn labdarúgás egyik legfontosabb eseményének számít.

A Finn Kupában a finn labdarúgó-bajnokság összes klubja részt vehet, a Veikkausliigától az alebb osztályokig. A verseny kieséses rendszerben zajlik, és a döntőt általában a Helsinki Olimpiai Stadionban rendezik.

A Finn Kupa győztese jogosult a következő szezonban induló Európa-konferencialigában való részvételre. A torna történetének eddigi legeredményesebb csapata a HJK Helsinki, amely eddig 14 alkalommal nyerte meg a kupát.