Ciprusi Kupa - nők

**Ciprusi Kupa - Nők**

A Ciprusi Kupa egy éves kosárlabdatorna, amelyet Cipruson rendeznek női klubcsapatok számára. A tornát 1988-ban alapították, és azóta is minden évben megrendezik. A tornának több helyszíne is volt az évek során, de a legtöbbször Limassolban és Nicosiában rendezik.

A tornán általában 8-10 csapat vesz részt, amelyeket különböző országokból hívnak meg. A csapatok két csoportba vannak osztva, ahol körmérkőzéseket játszanak. A két csoport első két helyezettje jut tovább az elődöntőbe, ahonnan a győztesek jutnak a döntőbe.

A torna győztese megkapja a Ciprusi Kupa trófeáját. A torna az egyik legrangosabb női kosárlabdatorna Európában, és rendszeresen részt vesznek benne a kontinens legjobb klubcsapatai.