ITF China F6

**ITF China F6**

Az ITF China F6 egy nemzetközi tenisztorna, amelyet a Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) rendez Kínában. A torna a férfiak ITF World Tennis Tour versenysorozatának része.

**Formátum**

A torna szinglik és párosok versenyszámait tartalmazza. A szinglik versenyében 32 játékos vesz részt, míg a párosok versenyében 16 pár verseng. A kvalifikációs fordulóban 16 játékos indul a főtáblára való bejutásért.

**Helyszín**

A torna helyszíne a kínai Xian.

**Díjazás**

A torna összdíjazása 25 000 dollár. A szinglik verseny győztese 3 600 dollárt, a döntős pedig 2 120 dollárt kap. A párosok verseny győztes párosa 1 800 dollárt, a döntős páros pedig 1 080 dollárt vihet haza.

**Történet**

Az ITF China F6 tornát először 2018-ban rendezték meg. A torna első győztese a kínai Zhang Zhizhen volt.

**Jelentőség**

Az ITF China F6 fontos esemény a férfiak ITF World Tennis Tour versenysorozatában. A torna lehetőséget nyújt a játékosoknak arra, hogy pontokat szerezzenek az ITF ranglistán, és előrelépjenek a teniszpályafutásukban.