ITF China F9

**ITF China F9**

Az ITF China F9 egy professzionális tenisztorna, amelyet Kínában rendeznek. A Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) Future Series tornáinak része. A tornát férfiak számára rendezik salakpályán, és általában szeptemberben kerül megrendezésre.

**Története**

Az ITF China F9-et először 2010-ben rendezték meg. Azóta minden évben megrendezték, az elmúlt néhány évben Suzhou városában. A torna győztesei között szerepel Zhang Ze, Li Zhe és Wu Di.

**Formátum**

A torna 32 fős egyenes kieséses táblával rendelkezik. A kvalifikációs verseny 16 játékost állít elő, akik csatlakoznak a közvetlen bejutást nyert 16 játékoshoz. A döntőt a legjobb két nyert szettben játsszák.

**Díjazás**

A tornán díjat kap a győztes, a döntős, az elődöntősök és a negyeddöntősök. Az összdíjazás általában 15 000 dollár.

**Jelentőség**

Az ITF China F9 egy fontos torna a kínai teniszezők számára, hogy nemzetközi tapasztalatot szerezzenek. A torna segíti őket abban, hogy feljussanak az ITF World Tennis Ranking ranglistán, és felkészüljenek a magasabb szintű versenyekre.