Liga Pro

**Az Orosz Asztalitenisz Liga** a legmagasabb szintű profi asztalitenisz-bajnokság Oroszországban. A bajnokság 2005-ben indult, és 16 csapatból áll, amelyek két csoportban játszanak. A csoportok első négy helyezettje az elődöntőbe jut, a győztesek pedig a döntőbe.

A bajnokság győztese az Orosz Asztalitenisz Bajnok címet nyeri el, és automatikusan kvalifikálja magát az Európai Bajnokok Ligájába.

A bajnokság legsikeresebb csapata a Fakel-Gazprom Orenburg, amely hat alkalommal nyerte el a címet. A többi kiemelkedő csapat közé tartozik a UGMK Verkhnyaya Pyshma, a TTC Energia Voronezh és a TTSC Lokomotiv Moscow.

A bajnokságban számos nemzetközi sztár is szerepel, többek között az olimpiai bajnok Vladimir Samsonov, az Európa-bajnok Dimitrij Ovtcharov és a világbajnok Xu Xin.

Az Orosz Asztalitenisz Liga az egyik legerősebb bajnokság a világon, és kiváló lehetőséget biztosít a játékosoknak, hogy magas szinten versenyezzenek.