ITF M15 Perugia

**ITF M15 Perugia**

Az **ITF M15 Perugia** egy férfi tenisztorna, amelyet Perugiában, Olaszországban rendeznek meg. A torna az International Tennis Federation (ITF) World Tennis Tour része, és a férfi teniszezők számára van fenntartva.

**A torna története**

Az ITF M15 Perugia tornát először 2022-ben rendezték meg, az első bajnok az olasz Giulio Zeppieri lett. A torna azóta is minden évben megrendezésre kerül, és a férfi teniszezők számára értékes lehetőséget kínál arra, hogy pontokat szerezzenek az ATP-ranglistán.

**A torna formátuma**

Az ITF M15 Perugia egy egyenes kieséses torna, 32 egyéni és 16 páros versenyzővel. Az egyéni mérkőzések két nyert szettig tartanak, míg a páros mérkőzések egy nyert szettig tartanak.

**Díjazás**

A torna győztese 1500 dollár pénzdíjat és 10 ATP-ranglistapontot kap. A döntős 800 dollárt és 6 ATP-ranglistapontot kap.

**Jelentős győztesek**

* **Giulio Zeppieri** (2022)
* **Giovanni Fonio** (2023)

**A torna jelentősége**

Az ITF M15 Perugia fontos torna a férfi teniszezők számára, akik ATP-ranglistapontokat szeretnének szerezni. Ez a torna lehetővé teszi a feltörekvő játékosok számára, hogy versenyezzenek a világ legjobb teniszezőivel, és értékes tapasztalatokat szerezzenek.