ATP Madrid - férfi páros

ATP Madrid – Férfi páros

A Madrid Open férfi páros versenye egy évente megrendezett tenisztorna, amely Madridban, Spanyolországban kerül megrendezésre. A torna az ATP Tour Masters 1000 sorozat része, és salakon játsszák. A torna 2002 óta szerepel az ATP Tour naptárában, és jelenlegi címvédője Wesley Koolhof és Neal Skupski.

A torna díjazási alapja 7 573 260 euró, és összesen 48 páros vesz részt benne. A győztes páros 1000 ATP-pontot szerez, míg a döntős 600 pontot kap. A torna egy kieséses rendszerben zajlik, és minden mérkőzést három nyert szettig játszanak.

A torna történetének legsikeresebb párosa a Bryan testvérek, akik 5 alkalommal nyerték meg a versenyt. A torna többszörös győztesei közé tartozik még Rafael Nadal, Novak Đoković és Roger Federer is.

A Madrid Open férfi páros versenye az egyik legrangosabb tenisztorna a világon, és minden évben a világ legjobb párosai szerepelnek rajta.