Angol FA Kupa - selejtezők

Links
thefa.com Wikipedia (hu)

Wikipedia - Angol labdarúgókupa

Az angol Football Association Challenge Kupa, általánosabb nevén FA-kupa a világ legrégebbi labdarúgó versenysorozata, 1872-ben alapították. Nevét az angol labdarúgó szövetség (FA) után kapta.

A kiírásban minden osztály csapatai részt vesznek, így fennáll a lehetőség, hogy egy alsóbb osztályú csapat egy Premier League-ben szereplő csapatot búcsúztat a kupából. A 2008–09-es és 2009–10-es szezonra rekordszámú, 762 csapat nevezését fogadták el. Ezzel szemben a Ligakupában csak a Football League 72 tagja, és a Premier League-ben szereplő 20 csapat, összesen 92 csapat vehet részt.

A jelenlegi címvédő a Manchester City FC, miután 2023.június 3-án a döntőben, 2-1 arányban legyőzte a Manchester United FC-t.

A csapat a kupa elnyerésével automatikusan kvalifikálja magát az Európa-liga első körében. Ha a csapat Európa-liga indulást érő pozícióban végzett a szezon végén, a helyet az kapja, aki az európai szereplést érő helyekről lecsúszott.

Az Angol FA Kupa egy évenkénti kieséses labdarúgótorna, amelyben Angliában és Walesben szereplő klubok vehetnek részt. Az Angol FA által szervezett kupa a világ legrégebbi labdarúgótorna, amelyet először 1871-ben rendeztek meg. A FA Kupa 32 fordulóból áll, és a döntőt a londoni Wembley Stadionban játsszák. A kupa győztese az Angol FA Kupa trófeát és az UEFA Európa Liga selejtezőjében való részvételi jogot szerzi.