ITF Argentina F5

**ITF Argentína F5**

Az ITF Argentína F5 egy professzionális férfi tenisztorna, amelyet Argentínában rendeznek. Ez az ITF World Tennis Tour része, amely az ATP Challenger Tour és az ITF Women's World Tennis Tour mellett a professzionális tenisz harmadik szintje.

A tornát salakon játsszák, és általában október végén vagy november elején kerül megrendezésre. A torna főtáblájára 32 egyéni és 16 páros játékos kerülhet be. A torna győztese pontokat kap az ITF-rangsorolásához, valamint pénzdíjat is kap.

A tornát először 2015-ben rendezték, és azóta évente megrendezik. Az első torna győztese az argentin Nicolás Kicker volt.

A torna az ITF Argentina F4 és az ITF Argentina F6 versenyek közé van besorolva. Ezek a versenyek ugyanazon a helyszínen kerülnek megrendezésre, de különböző időpontokban.