Paraguay Reserve League

**Paraguayi Tartalékliga**

A Paraguayi Tartalékliga a paraguayi labdarúgó-bajnokság másodosztálya. A bajnokságot 1996-ban alapították, és 16 csapat vesz részt benne. A bajnokság győztese feljut az első osztályba, az utolsó helyezett pedig kiesik a harmadosztályba. A bajnokságban szereplő csapatok tartalékcsapatai számára biztosít versenylehetőséget.

A Paraguayi Tartalékliga mérkőzéseit pénteken és vasárnap rendezik. A bajnokságban a hagyományos 11-11 elleni labdarúgás szabályait alkalmazzák. A mérkőzések 90 percig tartanak, és ha döntetlennel érnek véget, akkor büntetőpárbaj következik.

A Paraguayi Tartalékliga egy fontos bajnokság a paraguayi labdarúgásban, amely lehetőséget nyújt a fiatal játékosoknak, hogy fejlődjenek és bizonyítsanak. A bajnokságban olyan játékosok szerepeltek, mint Carlos Gamarra, Roque Santa Cruz és Óscar Cardozo.