U18 Slovakia Cup

**U18-as Szlovák Kupa**

Az U18-as Szlovák Kupa egy évenkénti nemzetközi labdarúgótorna, amelyet Szlovákia U18-as labdarúgó-válogatottja rendez. A tornát 1998-ban alapították, és azóta minden évben megrendezik. A tornán több ország U18-as labdarúgó-válogatottja vesz részt, köztük Szlovákia, Csehország, Magyarország, Lengyelország és Ukrajna.

A torna formátuma az évek során többször változott. Jelenleg a torna egy kétcsoportos, körmérkőzéses szakaszból és egy kieséses szakaszból áll. Minden csoport első és második helyezett csapata bejut az elődöntőbe, a győztesek pedig a döntőben mérkőznek meg.

Az U18-as Szlovák Kupa történetének legsikeresebb csapata Csehország, amely a tornát ötször nyerte meg. Szlovákia kétszer, Magyarország pedig egyszer nyerte meg a tornát.

A 2023-as U18-as Szlovák Kupát szeptember 1-3. között rendezik meg. A torna helyszínei a nagyszombati Anton Malatinský Stadion és a nyitrai Štadión pod Zobor lesznek.