ITF Egypt F24 MD

**ITF Egypt F24 Férfi Teniszverseny**

A Nemzetközi Tenisz Szövetség (ITF) Egypt F24 férfi teniszversenye egy professzionális tenisztorna, amelyet Kairóban, Egyiptomban rendeznek. A torna az ITF Men's World Tennis Tour része, amely a hivatásos férfi teniszezők harmadik szintű versenysorozata.

**Verseny formátuma**

A verseny egy 32 fős egyes táblával és egy 16 párosból álló páros táblával rendelkezik. A verseny az egyenes kieséses rendszerben zajlik, ahol a játékosok egyetlen mérkőzésen játszanak, hogy továbbjuthassanak a következő körbe. A döntőket három nyert játszmáig játsszák.

**Játékosok**

A versenyen a világ minden tájáról érkező professzionális férfi teniszezők vesznek részt. A játékosok rangsorolása általában az 500-as és az 1000-es hely között van az ATP világranglistán.

**Díjazás**

A versenyen a győztesek pénzdíjat és ITF pontokat kapnak. Az egyesek győztese 25 ATP pontot és 2500 dollárt keres, míg a páros győztesei 15 ATP pontot és 1200 dollárt kapnak.

**Történelem**

Az ITF Egypt F24 versenyt először 2023-ban rendezték meg. A versenyt a Kairói Nemzetközi Teniszakadémia agyagpályáin játsszák.

**Népszerűség**

Az ITF Egypt F24 egy népszerű esemény Egyiptomban. Sok helyi teniszező részt vesz a versenyen, és a verseny nagy érdeklődést vált ki a teniszrajongók körében. A torna médiapartnereként az OnSport TV közvetíti a mérkőzéseket.