ITF Women Maribor Qual

**ITF Women Maribor Qual**

A Maribori ITF Női teniszverseny egy nemzetközi tenisztorna nők számára, amelyet Szlovéniában, Mariborban rendeznek meg. A tornát a Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) szervezi, és a 2023-as ITF Női Világtorna része.

A torna az ITF Női Világtornának a 25000 dolláros kategóriájába tartozik, és szabadtéri salakpályán játsszák. A torna főtábláján 32 játékos kap helyet, és ehhez még további 16 játékos vehet részt a selejtezőben.

Az első Maribori ITF Női teniszversenyt 2023-ban rendezték. A torna győztese a magyar Bondár Anna lett, aki a döntőben a szlovén Nika Radisićot győzte le két szettben.

A torna jelentős szerepet játszik a női teniszezők számára, hogy pontokat szerezzenek az ITF Női Világranglistáján, és lehetővé teszi számukra, hogy nemzetközi tapasztalatokat szerezzenek. A torna emellett lehetőséget nyújt a szlovén teniszezőknek, hogy hazai közönség előtt versenyezzenek.