ITF Women Essen Qual

**ITF Women Essen Qual**

Az **ITF Women Essen Qual** egy tenisztorna, amelyet Essenben rendeznek meg Németországban. A verseny az ITF Women's World Tennis Tour része, és egy 25 000 dolláros pénzdíjazású torna. A torna salakos pályán zajlik, és egy kvalifikációs versenyből és főtáblából áll. A kvalifikációs verseny nyertesei bejutnak a főtáblára, ahol a címvédővel együtt versengenek a torna győzelméért.

A torna 2023-ban július 10-16. között kerül megrendezésre. A kvalifikációs verseny július 10-11-én, a főtábla mérkőzései pedig július 12-16-án zajlanak. A torna helyszíne az SC Rot-Weiss Essen teniszklub.

A torna győztese 25 WTA pontot és 3920 dollár pénzdíjat kap. A döntős 19 WTA pontot és 2160 dollárt, az elődöntősök pedig 11 WTA pontot és 1200 dollárt kapnak.

A torna történelme során olyan játékosok nyertek már itt, mint Annika Beck, Anna-Lena Friedsam és Tamara Korpatsch. A címvédő az orosz Polina Kudermetova.