Munster U-20 Football Champs

**Munster U-20 Labdarúgó Bajnokság**

A Munster U-20 Labdarúgó Bajnokság egy ír gaeli futballtorna, amelyet minden évben a Munster Tartományi Tanács rendez. A tornán 18 és 20 év közötti játékosokból álló csapatok vesznek részt a Munster tartományból.

**Formátum**

A bajnokság kieséses rendszerben zajlik, két csoportkörrel. A csoportok első és második helyezettjei jutnak tovább a negyeddöntőbe, míg a harmadik és negyedik helyezettek kiesnek. A negyeddöntőt, az elődöntőt és a döntőt egy meccses kieséssel játsszák.

**Díjak**

A torna győztese megkapja a Munster U-20 Labdarúgó Bajnokság trófeáját. A győztes csapat tagjai Munster U-20-as bajnoki éremmel is kitüntetésben részesülnek.

**Története**

A Munster U-20 Labdarúgó Bajnokságot először 1968-ban rendezték meg. A legsikeresebb csapat a Cork GAA, amely 22 bajnoki címet szerzett.

**Érdekességek**

* A Munster U-20 Labdarúgó Bajnokság az egyik legversenyképesebb gaeli futballtorna Írországban.
* A torna döntőjét hagyományosan a Páirc Uí Chaoimh stadionban rendezik Corkban.
* A bajnokságot gyakran tekintik a jövőbeli ír gaeli labdarúgó-sztárok bemutatójaként.