Lett Virsliga

A Lett Virsliga egy lett férfi kézilabda-bajnokság, amelyet az 1993-94-es szezonban alapítottak. A Lett Kézilabda-szövetség (LHF) rendezi, és a lett kézilabda-piramis csúcsán helyezkedik el.

A bajnokságban tíz csapat vesz részt, amelyek két csoportba vannak osztva. Az alapszakaszban mindegyik csapat kétszer találkozik a csoportjába tartozó többi csapattal, egyszer hazai pályán és egyszer idegenben. Az alapszakasz végeztével mindkét csoportból az első három helyezett bejut a rájátszásba.

A rájátszás négyes döntő rendszerben zajlik, ahol az alapszakasz győztesei közvetlenül a döntőbe jutnak, míg a második és harmadik helyezettek elődöntőt játszanak. A döntő győztese nyeri meg a lett bajnoki címet.

A Lett Virsliga legeredményesebb csapata a Dobeles SK, amely eddig 17 bajnoki címet nyert. A bajnokságban szereplő másik jelentős csapat a Celtnieks, amely nyolc bajnoki címmel rendelkezik.

A Lett Virsliga csapatai rendszeresen indulnak nemzetközi kupákban is, mint például az EHF Bajnokok Ligája és az EHF Európa-liga.