ITF Women Solo WD

**ITF Women Solo WD Tenisztorna**

Az ITF Women Solo WD Tenisztorna egy nemzetközi teniszverseny, amelyet a Női Tenisz Szövetség (ITF) rendez. A tornát egyéni női játékosok számára rendezik meg, és az ITF World Tennis Tour része.

A torna általában salakon zajlik, és a főtábla 32 játékost foglal magában. A selejtezőben további 32 játékos vesz részt két kvalifikációs helyért. A mérkőzéseket két nyert szettig játsszák, kivéve a döntőt, amelyet három nyert szettig játszanak.

A torna trófeái a következők:

* Egyéni bajnok trófea
* Egyéni döntős trófea
* A legjobb 4 helyezett trófeái

A torna díjalapja általában 10 000-25 000 dollár között mozog. A győztes általában pénzdíjat, ranglistapontokat és trófeát kap.

A torna helyszíne évente változik, de általában Európában rendezik meg. A korábbi helyszínek közé tartozik:

* Budapest, Magyarország
* Prága, Csehország
* Varsó, Lengyelország
* Bukarest, Románia

Az ITF Women Solo WD Tenisztorna egy nagyszerű lehetőség az egyéni női játékosok számára, hogy tapasztalatot szerezzenek, ranglistapontokat és pénzdíjat szerezzenek. A torna magas színvonalú teniszéről és barátságos légköréről ismert.