ITF Women Ashland

**ITF Női Ashland**

Az ITF Női Ashland egy professzionális női tenisztorna, amelyet az Egyesült Államokban, Ashland városában rendeznek. A torna az International Tennis Federation (ITF) World Tennis Tour része, amely a profi tenisz harmadik legmagasabb szintű körútja.

**Története**

Az ITF Női Ashlandot először 1996-ban rendezték meg. Kezdetben 10 000 dolláros pénzdíjazású torna volt, amely az ITF Women's Circuit része volt. 2014-ben a torna 25 000 dolláros pénzdíjazású lett, és az ITF World Tennis Tour része.

**Pálya és formátum**

A tornát a Brookside Park Tennis Complex teniszpályáin játsszák, amelyek kemény pályák. A torna szingli és páros versenyt is tartalmaz. A szingli verseny 32 fős főtáblát, míg a páros verseny 16 páros főtábláját tartalmaz.

**Jelentősége**

Az ITF Női Ashland egy fontos torna feltörekvő női teniszezők számára. A torna világpontok megszerzésének lehetőségét nyújtja, amelyek segítenek a játékosoknak előre lépni a világranglistán. A torna lehetőséget kínál a versenyzőknek arra is, hogy versenytapasztalatot szerezzenek, és megméressék magukat a világ legjobb női teniszezőivel.