ITF Serbia F1

**ITF Szerbia F1 tenisztorna**

Az ITF Szerbia F1 egy professzionális férfiteniszturna, mely a Nemzetközi Teniszszövetség (ITF) Men's World Tennis Tour része. A torna Belgrádban, Szerbiában zajlik minden évben. A US$ 15 000-os pénzdíjjal rendelkező salakon zajló torna egyéni és páros versenyszámokat is magában foglal.

A torna első kiadását 2022-ben rendezték. A győztes a chilei Nicolás Jarry volt, aki a döntőben a szerb Matwij Patroszt győzte le.

Az ITF Szerbia F1 fontos mérföldkő a feltörekvő teniszezők számára, akik ranglistapontokat és tapasztalatokat szerezhetnek a professzionális szintű versenyzéshez. A torna lehetőséget nyújt a helyi teniszezőknek, hogy nemzetközi riválisokkal versenyezzenek, és elősegíti a szerbiai tenisz népszerűsítését.