U19 African Nations Championship

U19-es afrikai kézilabda-bajnokság

Az U19-es afrikai kézilabda-bajnokság egy kézilabdatorna, amelyet a Nemzetközi Kézilabda-szövetség (IHF) szervez. A tornát kétévente tartják, és Afrika legjobb U19-es kézilabda csapatai vesznek részt rajta.

A torna első kiadását 1979-ben rendezték Tunéziában. Az első torna győztese Egyiptom volt. A torna legsikeresebb csapata Egyiptom, amely már 12 alkalommal nyerte meg a tornát.

Az U19-es afrikai kézilabda-bajnokság egy fontos rendezvény az afrikai kézilabdázásban. A torna lehetőséget ad a fiatal afrikai játékosoknak, hogy nemzetközi szinten versenyezzenek. A torna emellett a fejlődő afrikai kézilabda-országok számára is fontos, hiszen lehetőséget kapnak arra, hogy versenyezzenek a kontinens legjobb csapataival.

Az idei torna Marokkóban kerül megrendezésre. A torna első mérkőzését augusztus 18-án, a döntőt pedig augusztus 27-én játsszák.