Challenger Calgary - férfi páros

**Challenger Calgary – férfi páros**

A Challenger Calgary egy férfi páros tenisztorna, amelyet Kanadában, Calgaryban rendeznek. A torna a Challenger Tour része, ami a tenisz második legmagasabb szintje az ATP World Tour után.

**Története**

A Challenger Calgary párostornát először 2016-ban rendezték meg. A torna azóta is népszerű esemény a teniszrajongók körében, és számos kiemelkedő játékos vett már részt rajta.

**Formátum**

A torna 32 pár részvételével zajlik. A párosok egy kieséses rendszerben versengenek, és a mérkőzéseket két nyert szettig játsszák. A torna egy hétig tart, és a döntőt általában vasárnap rendezik.

**Díjazás**

A torna összdíjazása 75 000 USD. A győztes pár 28 000 USD-t, a döntős pár pedig 15 000 USD-t kap.

**Jelentős győztesek**

A Challenger Calgary párostornának több kiemelkedő győztese is volt az évek során, többek között: