ITF Tunisia F38 MD

**ITF Tunisia F38 MD tenisztorna**

Az ITF Tunisia F38 MD egy Nemzetközi Tenisz Szövetség (ITF) által szervezett férfi tenisztorna, amelyet Tunéziában, Monasztirében rendeznek meg. A torna 25 000 dollár összdíjazású, és salakpályán kerül megrendezésre. Az első tornát 2019-ben rendezték meg, és azóta minden évben megrendezik.

A torna egyéni és páros versenyszámokat is magában foglal. Az egyéni verseny főtábláján 32 játékos, a páros verseny főtábláján pedig 16 páros szerepel. A selejtezőben további 32 játékos vesz részt, akik közül négy játékos jut be a főtáblára.

A torna győztesei értékes pontokat kapnak az ATP-ranglistán. Az egyéni torna győztese 25 pontot, a döntős 16 pontot, az elődöntősök 8 pontot, a negyeddöntősök 4 pontot, a második kör résztvevői 2 pontot, az első kör résztvevői pedig 1 pontot kapnak. A páros torna győztesei 16 pontot, a döntősök 12 pontot, az elődöntősök 8 pontot, a negyeddöntősök 4 pontot, az első kör résztvevői pedig 1 pontot kapnak.

Az ITF Tunisia F38 MD tenisztorna egy fontos esemény a tunéziai és a nemzetközi tenisz naptárában. A torna lehetőséget biztosít a fiatal és feltörekvő játékosok számára, hogy tapasztalatokat szerezzenek, pontokat szerezzenek és javítsák a ranglistán elfoglalt helyüket.