Iráni Premier League

**Iráni Premier Liga**

Az iráni Premier Liga a legmagasabb szintű kézilabdabajnokság Iránban. A bajnokságot az iráni kézilabda-szövetség szervezi, és jelenleg 12 csapat versenyez benne. A bajnokság 1999-ben indult, és a Persepolis volt az első bajnok. A liga győztese megkapja az iráni Premier Liga bajnoka címet, és kvalifikálja magát az IHF Szuper Globe-ra.

**A bajnokság lebonyolítása**

A bajnokság két szakaszból áll: a rendszeres szezonból és a rájátszásból. A rendszeres szezonban mindegyik csapat kétszer játszik a többi csapattal, egyszer hazai pályán és egyszer idegenben. A rájátszásba az első négy helyezett csapat jut be. A rájátszás két elődöntőből és egy döntőből áll. Az elődöntőkben az 1. helyen végzett csapat a 4. helyen végzett csapattal, míg a 2. helyen végzett csapat a 3. helyen végzett csapattal játszik. Az elődöntők győztesei jutnak be a döntőbe, ahol eldől a bajnoki cím.