A Premier liga a legmagasabb osztályú izraeli férfi kézilabda-bajnokság. A bajnokságot 1964 óta rendezik meg, de nagypályán már korábban is volt országos bajnokság. Jelenleg tizenkét csapat játszik a bajnokságban, a legeredményesebb klub a Hapóél Risón Lecijón, a címvédő a Makkabi Risón Lecijón.

**Izraeli Premier Liga**

Az Izraeli Premier Liga Izrael legmagasabb szintű kézilabdabajnoksága. A bajnokságot 1956-ban alapították, és jelenleg 12 csapatból áll. A bajnokságot a Kanon Handball Club nyerte meg a legtöbbször, 23 alkalommal.

A Premier Liga egy körmérges rendszerű bajnokság, ahol minden csapat kétszer találkozik minden másik csapattal. A bajnokság győztese automatikusan kvalifikálja magát az EHF Bajnokok Ligájába, míg a második és harmadik helyezett csapat az EHF Európa-ligába jut.

Az Izraeli Premier Liga magas színvonalú kézilabdát kínál, és az ország legjobb játékosai szerepelnek benne. A bajnokság izgalmas meccseket és magas színvonalú kézilabdát kínál a nézőknek.