Vietnámi Nemzeti Játékok - nők

** Vietnámi Nemzeti Játékok - Nők **

A Vietnámi Nemzeti Játékok a vietnámi sportolók legnagyobb multisport eseménye, amelyet kétévente rendeznek. A nők számára rendezett röplabdaversenyt először 1996-ban rendezték meg. A versenyen Vietnam legjobb röplabdacsapatok vesznek részt, és a győztes csapat megkapja a nemzeti bajnok címet.

A 2023-as Vietnámi Nemzeti Játékokat november 12. és 25. között rendezték Hanoiban. A röplabdaversenyt a Hanoi Indoor Gymnasium területén rendezték meg. A versenyen 12 csapat vett részt, amelyeket két csoportba osztottak. Minden csoportban körmérkőzés zajlott. A csoportgyőztesek és a második helyezettek bejutottak az elődöntőbe, ahonnan a győztesek jutottak a döntőbe.

A döntőben a Hanoi Röplabda Klub legyőzte a Ho Si Minh Város Röplabda Klubot 3-1-re, és megszerezte a nemzeti bajnoki címet. A harmadik helyen a Nghe An Röplabda Klub végzett, miután 3-0-ra legyőzte a Hai Phong Röplabda Klubot.

A Vietnámi Nemzeti Játékok - Nők a sportág egyik legversenyképesebb tornája Vietnámban. A verseny magas színvonalú, és a legjobb vietnámi röplabdázókat vonzza.