ITF M25 Palm Coast

**ITF M25 Palm Coast**

A Nemzetközi Tenisz Szövetség (ITF) által szervezett M25 Palm Coast egy profi férfi tenisztorna, amely a floridai Palm Coastban kerül megrendezésre kemény borításon. A torna része az ITF Men's World Tennis Tournak, és 25 000 dolláros összdíjazással rendelkezik. A tornán 32 egyéni és 16 páros játékos vesz részt, és a győztes 25 ATP ranglistapontos kerül.

**Története**

Az ITF M25 Palm Coast tornát először 2021-ben rendezték meg. Az első tornát a francia Geoffrey Blancaneaux nyerte, aki a döntőben legyőzte a kanadai Alexis Galarneau-t. A torna 2022-ben is megrendezésre került, amelyet a japán Rinky Hijikata nyert meg, aki a döntőben legyőzte az ausztrál Edward Wintert.

**A pálya**

A torna a Palm Coast Tenisz Központban kerül megrendezésre, amely 10 kemény pályával rendelkezik. A központban fogadóterem, étterem és teniszbolt is található.

**Díjazás**

A torna összdíjazása 25 000 dollár. Az egyéni győztes 5000 dollárt kap, míg a döntős 3000 dollárt. A páros győztesek 2500 dollárt, a döntősök pedig 1500 dollárt kapnak.

**Az esemény fontossága**

Az ITF M25 Palm Coast torna fontos esemény a férfi tenisz világában. Lehetőséget nyújt a fiatal és feltörekvő játékosoknak, hogy értékes ATP-pontokat szerezzenek, és tapasztalatot szerezzenek a profi szinten. A torna emellett a tenisz népszerűsítéséhez is hozzájárul Palm Coastban és környékén.