El Gouna International

Links
Wikipedia

The El Gouna International is an annual men's and women's squash tournament held in El Gouna, Egypt in April. It is part of the PSA World Series, the highest level of professional squash competition. The men's event was first held in 2010 while the women's event was first held in 2018.

Az El Gouna International egy professzionális squashtorna, amelyet minden évben Egyiptomban, El Gouna üdülőhelyén rendeznek. A torna a Professional Squash Association (PSA) World Tour része, és a legmagasabb szintű PSA Platinum tornák közé tartozik. Az első El Gouna International tornát 2010-ben rendezték meg, és azóta a sportág egyik legrangosabb eseményévé nőtte ki magát. A tornát általában októberben vagy novemberben rendezik, és a világ legjobb férfi és női squasjátékosai vesznek részt rajta. Az eseményen több mint 100 000 dollár összdíjazás kerül kiosztásra, a győztes pedig 26 500 dollár díjazásban részesül.

Az El Gouna International rendkívül versenyképes torna, és a győzelemhez a játékosoknak a legjobb formájukban kell lenniük. A torna egyenes kieséses formátumban zajlik, a legjobb 16 játékos automatikusan a második körbe jut. A torna döntőjét a tornát megelőző napon rendezik, és a győztest a torna utolsó napján avatják fel.

Az El Gouna International torna népszerű esemény a squashirányítók körében, és egyre nagyobb népszerűségnek örvend a nézők körében is. A torna élőben közvetítik a SquashTV-n, a PSA hivatalos streaming szolgáltatóján.