ITF W25 Andijan

**ITF W25 Andijan**

Az **ITF W25 Andijan** egy nemzetközi női tenisztorna, amelyet az Nemzetközi Tenisz Szövetség (ITF) szervez. A torna az ITF World Tennis Tour része, és a nők között a negyedik legmagasabb szintű profi tenisztorna.

A 2007-ben alapított torna Andijanban, Üzbegisztánban kerül megrendezésre. A torna salakon zajlik, és egyéni és páros versenyszámokból áll. A torna összdíjazása 25 000 dollár, amelyből a győztes 5300 dollárt kap.

Az ITF W25 Andijan mezőnye tipikusan tehetséges fiatal játékosokból és tapasztalt profi játékosokból áll. A torna számos kiemelkedő játékos karrierjének indulópontja volt, köztük az Olimpiai bajnok Monica Puig és a Grand Slam-győztes Petra Kvitová.

A torna az andijani teniszszurkolók körében népszerű esemény, és a régió teniszfejlődésének fontos részét képezi. A torna segít a helyi játékosoknak, hogy nemzetközi tapasztalatokat szerezzenek, és lehetőséget biztosít a szurkolóknak, hogy világszínvonalú teniszmeccseket tekinthessenek meg.