Thailand Open U21

**Thaiföldi U21 Asztalitenisz Világbajnokság**

A Thaiföldi U21 Asztalitenisz Világbajnokság egy 21 éven aluliaknak rendezett éves asztalitenisz-verseny. Az ITTF World Junior Circuit része, és az asztalitenisz világ élvonalába tartozó junior játékosok egyik legfontosabb versenye. A tornát az ITTF szervezi, és általában egy héten át zajlik márciusban vagy áprilisban.

**A verseny története**

A Thaiföldi U21 Asztalitenisz Világbajnokságot 2009-ben alapították. Az első tornát Bangkokban rendezték, és 2012-ig minden évben ugyanitt rendezték. 2013-tól a torna helyszíne évente változik, de az ITTF szabályai szerint a torna Thaiföldön kell, hogy megrendezésre kerüljön.

**A verseny formátuma**

A Thaiföldi U21 Asztalitenisz Világbajnokság két formátumban zajlik: férfi egyes és női egyes. A tornán általában több mint 100 játékos vesz részt a világ minden tájáról. A játékosokat 16 csoportba osztják, és minden csoportban egyenes kieséses rendszerben versenyeznek. A csoportok győztesei 32 főre csökkentik a létszámot, akik aztán egyenes kieséses rendszerben küzdenek meg a címért.

**Nevezetes győztesek**

A Thaiföldi U21 Asztalitenisz Világbajnokság történetének néhány nevezetes győztese: