Japan Open MD

**Japán Nyílt MD Asztalitenisz-bajnokság**

A Japán Nyílt MD Asztalitenisz-bajnokság az egyik legfontosabb asztalitenisz-torna Ázsiában. 1989 óta rendezik meg évente Tokióban. A tornát a Japán Asztalitenisz Szövetség szervezi, és az ITTF World Tour része.

A torna férfi és női egyesben, valamint férfi és női párosban kerül megrendezésre. A férfiak és nők összesen 200 000 dollár összdíjazásért versenyeznek.

A bajnokság rangos esemény, amelynek győztesei a világ legjobb asztaliteniszezői közé tartoznak. A torna minden évben a világ legjobb asztaliteniszezőit vonzza, és izgalmas versenyeket és nagy teljesítményt ígér.

**A torna története**

A Japán Nyílt MD Asztalitenisz-bajnokságot 1989-ben alapították. Az első tornát Tokióban rendezték, és Jörgen Persson svéd játékos nyerte. A tornát azóta is Tokióban rendezik, és a legjobb asztaliteniszezőket vonzza a világ minden tájáról.

**A torna formátuma**

A torna főtábláján 64 férfi és 64 női játékos vesz részt. A játékosokat 16 csoportba osztják, és minden csoportból a legjobb 2 játékos jut tovább a főtáblára. A főtáblán egyenes kieséses rendszerben zajlik a küzdelem, amelynek végén a férfi és női egyes győztese nyeri a tornát.

**A torna jelentősége**

A Japán Nyílt MD Asztalitenisz-bajnokság az egyik legfontosabb asztalitenisz-torna Ázsiában. A torna rangos esemény, amelynek győztesei a világ legjobb asztaliteniszezői közé tartoznak. A torna minden évben a világ legjobb asztaliteniszezőit vonzza, és izgalmas versenyeket és nagy teljesítményt ígér.