Európai játékok - kosárlabda 3x3 - nők

**Európai Játékok: Női 3x3 kosárlabda**

A 2023-as Európai Játékokon bemutatkozott a női 3x3 kosárlabda is. A Franciaország fővárosában, Párizsban rendezett versenyen 16 csapat küzdött a dobogós helyezésekért. A magyar válogatott is ott volt a résztvevők között, és végül a 7. helyen végzett.

A 3x3 kosárlabda egy gyors, akciódús változata a hagyományos kosárlabdának. A játékot egy félpályán játsszák, két csapat három-három játékossal. A mérkőzések 10 percig tartanak, és az a csapat győz, amelyik előbb ér el 21 pontot, vagy amelyik vezet a játékidő lejártakor.

A magyar válogatott a csoportkörben Törökországgal, Litvániával és Romániával találkozott. A mieink előbb a törököket, majd a románokat is legyőzték, de a litvánoktól vereséget szenvedtek. A negyeddöntőben a későbbi ezüstérmes Franciaország elleni szoros mérkőzésen maradtak alul, így a vigaszágon folytatták. Ott előbb a spanyolokat, majd a lett csapatot verték meg, így végül a hetedik helyen végeztek.