ITF M15 Telfs

**ITF M15 Telfs**

Az ITF M15 Telfs egy férfi teniszverseny, ami a Nemzetközi Tenisz Szövetség (ITF) World Tennis Tour része. A tornát Ausztriában, Telfs városában rendezik meg kemény borításon. A torna főtábláján 32 egyéni és 16 páros játékos vesz részt.

**A torna történelme**

Az ITF M15 Telfs-et először 2021-ben rendezték meg. A torna első győztese a francia Manuel Guinard volt. 2022-ben a szlovák Lukáš Klein nyerte meg a versenyt.

**Díjazás**

A torna győztese 15 000 dolláros pénzdíjazásban részesül, és 15 ITF pontot kap. A döntős 10 000 dollárt és 10 pontot kap, az elődöntősök 5 000 dollárt és 6 pontot, a negyeddöntősök 2 500 dollárt és 3 pontot kapnak.

**A torna jelentősége**

Az ITF M15 Telfs a World Tennis Tour alacsonyabb szintű versenye, de fontos szerepet játszik a feltörekvő játékosok fejlődésében. A torna lehetőséget biztosít a játékosoknak, hogy pontokat és pénzt szerezzenek, és feljussanak a ranglistán. A torna a tenisz iránti helyi érdeklődés fellendítésében is segít.