Hellas Open XD

**Hellas Open XD**

A Hellas Open XD egy rangos tollaslabdatorna, amelyet Görögországban rendeznek. A tornát 2023-ban rendezték meg először, és a Nemzetközi Tollaslabda Szövetség (BWF) International Series szintű versenye. A torna Görögország egyik legnagyobb tollaslabdatornája, és vonzza a világ legjobb tollaslabdázóit.

A 2023-as Hellas Open XD-n 25 ország több mint 200 játékosa vett részt. A torna a férfi egyéni, női egyéni, férfi páros, női páros és vegyes páros kategóriáiban zajlott. A versenyen Görögország néhány legjobb tollaslabdázója is részt vett, köztük Georgios Galanis és Eleni Christodoulou.

A torna győztese a görög Georgios Galanis lett, aki a döntőben legyőzte a malájsiai Lee Zii Jiát. A női egyéniben a kínai Han Yue győzött. A férfi párosban a japán Takuro Hoki és Yugo Kobayashi, a női párosban a kínai Zhang Shu Xian és Zheng Yu, a vegyes párosban pedig a francia Thom Gicquel és Delphine Delrue győzött.

A Hellas Open XD egy sikeres torna volt, amely a világ legjobb tollaslabdázóit vonzotta Görögországba. A torna hozzájárult a tollaslabda népszerűsítéséhez Görögországban, és a sportág további fejlődését segítette elő az országban.