ITF M15 Kiryat Shmona

**ITF M15 Kirjat Smóna**

Az ITF M15 Kirjat Smóna egy férfiaknak szóló profi tenisztorna, amelyet Izraelben, Kirjat Shmonában rendeznek. A torna az International Tennis Federation (ITF) World Tennis Tour része, és a legkisebb pénzdíjas férfi profi tornák közé tartozik.

**Formátum**

Az M15 Kirjat Smóna 32 egyes játékosból és 16 páros csapatból áll. Az egyes meccseket két nyert szettig, míg a páros meccseket egyetlen nyert szettig játsszák.

**Díjazás**

Az egyes torna győztesének 3000 dollár pénzdíj jár, a döntősnek pedig 1800 dollár. A páros torna győztesei 1800 dollárt, a döntősök pedig 900 dollárt kapnak.

**Története**

Az ITF M15 Kirjat Shmona tornát először 2022-ben rendezték. A torna azóta évente megrendezésre kerül, és az izraeli tenisz fejlődésének fontos szerepet játszik.

**Jelentős játékosok**

Az M15 Kirjat Smóna tornán számos tehetséges és feltörekvő játékos indult már, köztük: