ITF Croatia F10 MD

**ITF Croatia F10 MD**

Az **ITF Croatia F10 MD** egy nemzetközi férfi tenisztorna, amelyet Horvátországban rendeznek meg. A torna az ITF World Tennis Tour része, amely az ATP Challenger Tour és az ITF Women's World Tennis Tour után a harmadik legmagasabb szintű profi tenisztorna.

A tornát 1996 óta rendezik meg, és általában májusban kerül sor. A tornán 32 egyéni és 16 páros versenyző vesz részt. Az egyéni győztes 18 ITF-pontot kap, míg a páros győztesek 9 ITF-pontot kapnak.

A torna helyszíne a Marina Tenisz Klub, amely Splitben található. A klub 18 teniszpályával rendelkezik, köztük 12 salakpályával és 6 keménypályával.

Az ITF Croatia F10 MD egy fontos torna a fiatal és feltörekvő férfi teniszezők számára. A torna lehetőséget biztosít számukra, hogy pontokat gyűjtsenek és tapasztalatot szerezzenek magasabb szintű tornákon.

A torna korábbi győztesei között olyan játékosok szerepelnek, mint Marin Čilić, Ivan Dodig és Borna Ćorić.