Belarus Open MD

A Fehérorosz Nyílt Asztali Tenisz Bajnokság egy nemzetközi asztali tenisz verseny, amelyet Minszkben, Fehéroroszországban rendeznek. A verseny az ITTF World Tour része, és a férfiak és nők egyéni, páros és vegyes páros versenyeit is magában foglalja.

A Fehérorosz Nyílt Bajnokságot először 2014-ben rendezték meg, és azóta minden évben megrendezik. A torna jellemzően március közepén kerül megrendezésre, és egy hétig tart.

A Fehérorosz Nyílt Bajnokság egy népszerű verseny az asztali tenisz játékosok körében, és sok kiemelkedő játékos vett részt rajta az évek során. A torna győztesei közé tartozik Ma Long, Fan Zhendong és Ding Ning.

A legutóbbi, 2023-as Fehérorosz Nyílt Bajnokságot March 13-19 között rendezték. A férfiak egyéni versenyét Tomokazu Harimoto nyerte, míg a nők egyéni versenyét Mima Ito nyerte.