ITF Croatia F11

**ITF Croatia F11**

**Mi van ez a verseny?**

Az ITF Croatia F11 egy nemzetközi tenisztorna férfiak számára, amely a Nemzetközi Tenisz Szövetség (ITF) Future Tour része. A verseny általában minden év május-júniusában kerül megrendezésre Horvátországban.

**Ki vesz részt?**

A versenyen általában alacsony rangú profi teniszezők vesznek részt, akik az ATP-ranglistán a 200. helyen kívül állnak. A verseny lehetővé teszi számukra, hogy tapasztalatot szerezzenek és pontokat gyűjtsenek az ATP-ranglistán.

**A verseny formátuma**

A verseny egyetlen kieséses formátumban zajlik, egy 32 fős főtáblával és egy 16 párosból álló páros verseny. A mérkőzéseket általában kemény pályán játsszák.

**Díjazás**

A verseny teljes díjazása általában 15 000 dollár, amely az egyéni győztesnek körülbelül 2 160 dollár, míg a páros győzteseinek körülbelül 720 dollár nyeremény jár. Ezenkívül a résztvevők ATP-ranglistapontokat is kapnak a teljesítményükért.

**Története**

Az ITF Croatia F11 verseny 2017 óta kerül megrendezésre. Az első bajnok a horvát Nino Serdarušić volt.

**Érdekességek**

* Az ITF Croatia F11 verseny helyszíne az elmúlt években változott, de általában Umagban kerül megrendezésre.
* A verseny része az ITF World Tennis Tournak, amely több mint 800 tornát foglal magában világszerte.
* A torna lehetőséget biztosít a fiatal és feltörekvő teniszezők számára, hogy nemzetközi tapasztalatot szerezzenek és ranglistapontokat gyűjtsenek.