Wikipedia - IIHF Continental Cup

The Continental Cup is a second-level ice hockey tournament for European clubs (behind Champions Hockey League), begun in 1997 after the discontinuing of the European Cup. It was intended for teams from countries without representatives in the European Hockey League, with participating teams chosen by the countries' respective ice hockey associations. Hans Dobida served as chairman of the Continental Cup until 2018.

**Kontinentális Kupa**

A Kontinentális Kupa egy nemzetközi jégkorongtorna, amelyet az IIHF rendez. A tornát 1997-ben alapították, és minden évben megrendezik. A tornán Európa és Ázsia legjobb csapatai vesznek részt.

A Kontinentális Kupa három fordulóból áll. Az első fordulóban a csapatokat négy csoportba osztják, amelyekben körmérkőzéseket játszanak. A csoportok győztesei és második helyezettjei jutnak tovább a második fordulóba. A második fordulóban a csapatokat két csoportba osztják, amelyekben szintén körmérkőzéseket játszanak. A csoportok győztesei és második helyezettjei jutnak tovább a harmadik fordulóba, a Final Fourba.

A Final Fourt egyetlen helyszínen rendezik, és a négy csapat kieséses rendszerben küzd meg a trófeáért.

A Kontinentális Kupa egy fontos torna a jégkorong-naptárban, és rangos trófeának számít. A torna győztese rendszeresen indulhat a Bajnokok Ligájában, amely Európa legfontosabb klubcsapatainak tornája.