FIBA Centrobasket Championship

A FIBA Centrobasket Championship egy kosárlabda torna, amely a FIBA Amerika zónájához tartozó közép-amerikai és karibi csapatok számára kerül megrendezésre. A tornát két évente rendezik, és az aktuális címvédő a Dominikai Köztársaság.

A torna elsősorban a csapatok világbajnokságra és olimpiára való kvalifikációját szolgálja. A torna győztese automatikusan kvalifikál az adott világbajnokságra, a második és harmadik helyezett pedig a FIBA Amerika-kupa elődöntőjébe kerül.

A FIBA Centrobasket Championship története 1965-re nyúlik vissza, amikor elsőként Panama Cityben rendezték meg. Az első tornát Puerto Rico nyerte, amely azóta a legtöbb címet nyerte el, nyolcszoros bajnok.

A 2021-es FIBA Centrobasket Championship-et Chihuahuában, Mexikóban rendezték meg. A tornát a Dominikai Köztársaság nyerte, miután a döntőben 81-69-re legyőzte Puerto Ricót.