Africa Top 16 Cup

Az Afrika Top 16 Kupa egy évente megrendezett asztalitenisz-bajnokság, amely Afrikából a 16 legjobb férfi és női játékost hozza össze. A tornát első alkalommal 2015-ben rendezték meg, és azóta az Afrikai Asztalitenisz Szövetség (ATTF) szervezi.

A torna formátuma a hagyományos kieséses rendszer, ahol a játékosok egymással párosulnak. A győztesek továbbjutnak a következő körbe, a vesztesek pedig kiesnek. A torna végső győztesei azok a játékosok, akik elérik a döntőt, és megnyerik azt.

A torna számos kiemelkedő afrikai játékost vonzott az évek során, köztük Omar Assar-t (Egyiptom), Dina Meshref-et (Egyiptom), Quadri Aruna-t (Nigéria) és Han Ying-et (Kongói Demokratikus Köztársaság). A torna számos szoros mérkőzésnek és izgalmas pillanatnak volt tanúja, és az afrikai asztalitenisz csúcstalálkozójának számít.

Az Afrikában Top 16 kupa fontos szerepet játszik az afrikai asztalitenisz fejlődésében. Lehetőséget nyújt a legjobb afrikai játékosoknak, hogy összemérjék képességeiket és fejleszthessék játékukat. A torna emellett segít növelni az asztalitenisz népszerűségét Afrikában, és inspirálja a fiatal játékosokat arra, hogy asztaliteniszt játsszanak.