Challenger Suzhou MD

**Challenger Suzhou MD**

A Challenger Suzhou MD teniszverseny egy professzionális tenisztorna férfiak számára, amelyet Kínában, Szucsouban rendeznek. A tornát az International Tennis Federation (ITF) szankcionálja, és része az ATP Challenger Tournak.

**Történelem**

A Challenger Suzhou MD-t először 2016-ban rendezték meg. A torna kezdetben az ATP Challenger Tour része volt, és 2021-ben lett a Challenger Tour része.

**Helyszín**

A tornát a Szucsoui Nemzetközi Teniszcenterben rendezik meg, amely egy fedett pályás létesítmény. A központi pálya 5000 férőhelyes, és további három pályán zajlanak a mérkőzések.

**Formátum**

A torna 32 egyéni és 16 páros versenyzőnek ad helyet. A selejtező fordulóban 16 játékos küzd meg a főtáblára jutásért. Az egyéni mérkőzéseket két nyert szettig, a páros mérkőzéseket pedig egy nyert szettig játsszák, tie-breakkel.

**Díjazás**

A torna összdíjazása 52 080 dollár. A győztes 90 ATP-pontot és 7200 dollárt kap.