Thailand U19 League

A Thailand U19 League egy thaiországi labdarúgó-bajnokság, amelyben 19 éven aluli csapatok vesznek részt. Ez a legmagasabb szintű thaiországi labdarúgó-bajnokság az U19-es korosztály számára. A bajnokságban 12 csapat vesz részt, amelyek mind Thaiföld különböző régióiból származnak. A bajnokság győztese kvalifikálja magát az AFC U-19 Ázsia-kupára.

A Thailand U19 League-et 2006-ban alapították, és azóta is minden évben megrendezik. A bajnokság győztesei közé tartozik a Buriram United, a Bangkok United és a Chiangrai United. A bajnokság jelenlegi címvédője a Buriram United, amely 2022-ben nyerte meg a bajnokságot.

A Thailand U19 League egy fontos bajnokság a thaiországi labdarúgás fejlődése szempontjából. A bajnokság olyan fiatal játékosok számára nyújt lehetőséget, hogy bemutassák képességeiket, és magasabb szinten versenyezzenek. A bajnokság segít a thaiországi labdarúgás fejlődésében, és hozzájárul a következő generációs válogatott játékosok képzéséhez.